JANCE - roblox gra

 

W Roblox rzecz sprowadza się do budowania własnego wirtualnego świata i interakcji z innymi graczami. Zabawę zaczynamy od stworzenia naszej postaci. Wybrać możemy sobie fizjonomię, nakrycie głowy, ciuchy i inne dekoracje. Co więcej, później sami też możemy tworzyć przedmioty do naszego użytku.

Każdy ze stworzonych przez nas światów (tzw. miejsc) jest swoistym parkiem rozrywki, do którego mogą wpadać inni gracze. Możemy w nich umieścić rozmaite atrakcje, np. tory przeszkód, wyścigi, łamigłówki czy zwyczajne place, których jedynym celem jest ułatwić komunikację z innymi grającymi. Ważną funkcję w tym wszystkim pełni skrojona na użytek gry fizyka.

W świecie Roblox można wejść w posiadanie dwóch walut. Pierwsza to bilety (tickets). Za ich sprawą możemy wykupić miejsce na reklamę, te bardziej zwyczajne ciuchy i przedmioty, a także możliwość modyfikowania wygląda avatara. Bileciki otrzymujemy jeśli nasze twory odwiedzane są przez innych. Druga waluta to z kolei robux, dzięki której możemy odblokować więcej niedostępnych normalnie atrakcji. Robux pozyskujemy na dwa sposoby - wymieniając bilety lub płacąc prawdziwymi pieniędzmi.

Poznanych w wirtualnych świecie graczy możemy dodać do jednej z dwóch grup: Friends lub Followers. Co warto dodać, osoby poniżej 13 roku życia w trakcie komunikacji posługiwać się mogą słowami z wybranej przez moderatora puli.

wydana w 2006 roku przez amerykańskie studio Roblox Corporation. Uczestnicy gry samodzielnie kształtują rozgrywkę poprzez tworzenie przedmiotów, miejsc akcji itp. Możliwe jest udostępnianie własnych map zbudowanych z klocków przypominających klocki Lego[1][2].
Rozgrywka opiera się na modelu free-to-play, ale gracze mogą też płacić za zakup wirtualnej waluty zwanej „robuxem”[2]. Według danych z 2017 roku w grę każdego miesiąca gra średnio 50 milionów graczy[13].
Do tworzenia i edytowania miejsc służy program o nazwie „Roblox Studio”, który pozwala na tworzenie różnych map i symulacji. Przedmioty używane w grze podlegają prawom fizyki, zbliżonym do praw naturalnych. Do odtwarzania gier przygotowanych na platformie służy

Rozgrywka

Akcja gry toczy się w świecie wykreowanym przez samych graczy – tworzą swoje postacie, budynki itd. Producenci udostępnili do dyspozycji program Roblox Studio, który umożliwia tworzenie własnych scenariuszy gry oraz wykorzystania skryptów Lua. W Roblox dostępna jest wirtualna waluta zwana „robuxem” (w marcu 2016 ogłoszono rezygnację z waluty zwanej „ticketami”[14]), umożliwiająca kupno dodatkowych przedmiotów. Kupuje się ją za „prawdziwe” pieniądze[15]. Użytkownicy mogą też zapisać się do „Builders Club” poprzez wykupienie jednego z trzech typów abonamentu.